11 تـيـر 1401  00:46:38
صفحه اصلی مقالـات گراتن سیب زمینی           
غذاهای خارجی
عضویت رستوران
عضویت تلگرام

عنوان مقاله: گراتن سیب زمینی

گراتن یا گراتین( Gratin) یک نوع تکنیک تهیه غذاست که رویه غذا با پودرسوخاری و پنیر رنده شده طلایی و برشته و در ترکیب مواد آن از شیر و کره نیز استفاده میشود. گراتن سیب زمینی غذایی فوق العاده خوشمزه ولی پرکالری است 

طرز تهیه

سیب زمینی یک کیلو

کره ۵۰ گرم

شیر نصف پیمانه در حدود یک سی سی لیتر

پنیرگرویر یا هلندی ۵۰ تا ۷۵ گرم

نمک به مقدار کافی

Related image

فر را روشن کنید و در دمای 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. یک ظرف مخصوص کاسرول( یا ظرف مناسب فر) آماده کنید و داخل آنرا با کره چرب کنید. 

سیب زمینی ها را بصورت حلقه هایی با پهنای نیم سانتیمتر برش بزنید. پیاز را نیز حلقه حلقه کنید. سپس نصف سیب زمینی ها را کف ظرف بچینید. پیازها را روی آن قرار دهید. مجددا باقیمانده برش های سیب زمینی را بچینید و با کمی نمک و فلفل مزه دار کنید.

Related image

کره را در ماهیتابه کوچکی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا آب شود. آرد و نمک را اضافه کنید و 1 دقیقه بطور مداوم با همزن مخلوط کنید. شیر را اضافه کنید. چند دقیقه آن را حرارت دهید تا کمی غلیظ شود. پنیر چدار را داخل ماهیتابه بریزید و به مدت 30 الی 60 ثانیه به هم زدن ادامه دهید تا پنیر آب شود. مایه پنیری را روی سیب زمینی ها بریزید و روی ظرف را با فویل آلومینیومی بپوشانید. 

ظرف را به مدت 90 دقیقه در فری که از قبل گرم شده است قرار دهید. پس ازین مدت ظرف را خارج کنید، اجازه دهید گراتن کمی خنک شود

روش دوم

سیر را پوست کنده، نرم می‌کوبیم. خردل و سیر کوبیده و کمی نمک و فلفل را در شیر حل می‌کنیم. سیب زمینی‌ها را پوست می‌گیریم و آنها را با کارد یا ماشین مخصوص به شکل ورقه‌های نازک درآورده می شوئیم و در صافی می‌ریزیم تا آب آن گرفته شود.

Related image

کمی نمک و فلفل روی سیب زمینی‌ها می‌پاشیم و آنها را زیر و رو می‌کنیم تا همگی به نمک و فلفل آغشته شوند.

ظرف نسوز مناسبی را کمی چرب می‌کنیم، سیب زمینی‌ها را با مایه شیر و خردل مخلوط نموده، در ظرف می‌ریزیم و با پشت قاشق روی آن را صاف می‌کنیم.

کره را آب کرده، روی سطح سیب زمینی‌ها می‌دهیم. خامه را نیز روی آنها می‌ریزیم. پنیر را رنده می‌کنیم و سطح سیب زمینی‌ها را با پنیر رنده شده می‌پوشانیم. فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم می‌کنیم.

ظرف سیب زمینی را به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه روی بالاترین پنجره فر قرار می‌دهیم تا سیب زمینی‌ها بپزند و روی آنها کاملا طلایی شود. گراتن را با همان ظرف داغ سر میز می‌بریم.

Related image

0 0  
بازگشت به غذاهای خارجی
 

اطلـاعات عمومی
پیش غذا
سالـادها
شیرینی پزی
غذاهای ایرانی
غذاهای خارجی
سفره آرایی
دسر
غذاهای رژیمی
نوشیدنی ها
سوپ و آش
ترشی و مربا
خورشت ها
کباب ها
غذاهای محلی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
عضویت رستوران
عضویت کاربران
عضویت تلگرام

کانال تلگرام
تلگرام - شکایات - مزایای عضویت - تعرفه تبلیغات - ارتباط با ما - همکاری با ما
دفتر مرکزی: تهران،پاسداران،گلنار، پلـاک 68، واحد 5 ☎️ تلفن: ۲۸۴۲۱۷۱۹ 🏼👈🏼همراه: 09102173849